horse-eat-in-a-bicycle-769933-mGdy na rower chcemy zabrać ze sobą większy bagaż, nie ma problemu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pojemnych toreb, a także specjalne kosze rowerowe i bagażniki. Potrzebny będzie Ci już tylko wygodny strój: termoaktywna koszulka, spodenki rowerowe, i możesz wyruszać w długą trasę.

 

Kiedyś do dyspozycji mieliśmy jedynie bagażnik i ewentualnie przedni kosz. Obecnie jeśli chodzi o akcesoria rowerowe umożliwiające przewożenie bagażu, wybór jest już znacznie większy. Producenci proponują nam torby rowerowe i sakwy różnej wielkości oraz pojemności, z dodatkowymi komorami i przegródkami, które możemy mocować w różnych miejscach.

Torby rowerowe podsiodłowe i inne

Sakwy możemy mocować z tyłu, z przodu lub na przykład na bagażniku, w zależności od rodzaju. Wybierzmy taką, która będzie dla nas najwygodniejsza. Jeśli chodzi o torby rowerowe, do wyboru mamy podsiodłowe, torby na ramę czy na kierownicę. W razie potrzeby można zdecydować się na dużą torbę lub sakwę dwu- a nawet trzykomorową, w której z pewnością wygodnie pomieścisz wszystkie potrzebne rzeczy. Możesz też zamocować pojemny kosz z przodu lub z tyłu. Jedynym ograniczeniem jest waga – gdy zbytnio obciążysz rower, będziesz musiał włożyć więcej wysiłku w jazdę.

Jeżeli więc zabierasz się na biwak czy długą wycieczkę, nie ma problemu. Odwiedź najbliższy sklep rowerowy i sprawdź, co masz do dyspozycji wśród proponowanych akcesoriów rowerowych. Wybór jest niemały i z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Przy okazji zainwestuj w nowy kask, wygodną odzież czy spodenki rowerowe. Nic tylko podróżować z rowerem. Przecież to samo zdrowie!