sklep rowerowyWłasny sklep rowerowy o marzenie wielu z nas. Całe dnie spędzone na doradzaniu odnośnie wybrania najlepszego sprzętu, śledzeniu nowinek ze świata rowerowego, próbowanie nowoczesnego sprzętu – po prostu bajka. Niestety jednak, aby być w tym miejscu, trzeba pokonać naprawdę bardzo długą drogę.

Po pierwsze – zastanówmy się, czy nasza sytuacja w ogóle to umożliwia. Jeśli nie mamy dobrej lokalizacji, nie ma co myśleć o zyskach, tak samo jeśli nie mieszkamy w dużym mieście. Należy więc wpierw spojrzeć na rynek zbytu. Najlepsze miejsca to zatem centra handlowe, duże osiedla, centra miast czy ruchliwe ulice.

 

Aby otworzyć sklep rowerowy, konieczne są… no cóż, pieniądze. Tyczy się to oczywiście każdego biznesu, dlatego warto wpierw zerknąć do portfela i zastanowić się, czy kapitał, który posiadamy, będzie wystarczający na sprowadzenie odpowiedniego sprzętu, współpracę z najlepszymi markami i tak dalej.

 

Skoro już o markach mowa, niestety, ale w wielu przypadkach jest tak, że na dany region przypada jeden dealer. Tyczy się to oczywiście największych firm, ale jeśli interesuje nas profesjonalny sklep, powinniśmy być zainteresowani współpracą zeń.

 

Ratunkiem dla konkurencji i innych ograniczeń jest – jak zwykle zresztą – Internet, gdzie możemy otworzyć sklep rowerowy o ogólnopolskim zasięgu. Wydaje się to łatwe, ale niestety, niejednokrotnie bez dobrego pozycjonowania nie osiągniemy absolutnie nic. Koło się zamyka, dlatego końcowy wniosek jest taki: własny sklep jest w zasięgu ręki, ale tylko wtedy, kiedy jesteśmy odpowiednio zdeterminowani, a posiadanie takiego sklepu jest celem naszych najskrytszych marzeń.