Historia marki Trek – dziś jednego z gigantów branży rowerowej – swoje początki miała dosyć skromne, sięgające roku 1976, kiedy to dwaj wspólnicy Dick Burke i Bevil Hogg postanowili zaistnieć na rynku jednośladów, produkując najlepsze ramy rowerowe na świecie. Swoje postanowienie i pomysł oparli na dosyć konkretnych założeniach, które sugerowały, że rama rowerowa powinna być produkowana w Stanach Zjednoczonych, z wysokiej jakości materiałów i dbaniem o szczegóły wykonania, tak by gwarantowały rowerzyście prawdziwą radość z jazdy.

Pierwszą siedzibą firmy, gdzie powstawały pierwsze ramy rowerowe została opuszczona, czerwona stodoła, która w miasteczko Waterloo znajdowała się niemal w połowie drogi między domami założycieli firmy. Surowy wygląd stodoły nadawał jej bardzo industrialny charakter, był to prawdziwy warsztat, przygotowany z myślą o fachowcach, którzy chcieli wraz z Trek-iem tworzyć historię. Stodoła Trek stanowiła poniekąd symbol rodzącej się marki i podobnie jak tysiące innych pomieszczeń gospodarczych rozsianych po rolniczych regionach Stanów Zjednoczonych była miejscem, w którym coś ma swój początek i coś się rozwija. Dlatego właśnie uznano ją za najodpowiedniejsze miejsce do przerodzenia swoich inspiracji i aspiracji w życie i wraz z zawieszeniem na drzwiach znaku firmowego, rozpoczęła się legenda marki Trek, która trwa do dziś.

stodoła trek

Pierwszego roku działalności Trek zatrudniał pięciu pracowników, rzemieślników, którzy ręcznie konstruowali ramy rowerowe, a następnie malowane przez lokalnych artystów. W pierwszym roku stworzyli oni ponad 900 ram turystycznych, które dały początek nowej historii marki i sprawiły, że mały zakład z wielkimi aspiracjami, zlokalizowany w czerwonej stodole stał się marką rozpoznawalną w branży.

Równie ciekawa historia kryje się za powstaniem samej nazwy Trek, która zrodziła się na jednym ze specyficznych posiedzeń wspólników. Specyficznych z tego względu, że miało ono miejsce w lokalnym barze, gdzie po kilku wychylonych kuflach padła nazwa Trek – symbol podróży i przygody, którą warto będzie zapamiętać. Rozwój firmy sprawił, że z czasem pojawiło się zapotrzebowanie na większą przestrzeń roboczą, która ostatecznie została założona milę dalej od pierwotnej lokalizacji czerwonej stodoły. Dziś w niej odbywa się produkcja nowych form, w których powstają kolejne ramy z włókna węglowego.

rowery trek

Zmiana siedziby przyczyniła się do wzrostu potencjału produkcyjnego, jednak jakościowo zarówno ramy jak i rowery Trek nadal realizowały pierwotną wizję rozwijaną od samego początku istnienia marki Trek. Nadal produkcji przyświeca ten sam cel i ta sama pasja, aby rowery Trek były najlepsze i żeby zapewniały prawdziwą frajdę oraz komfort podróżowania.

Dziś rowery Trek i wiele innych akcesoriów marki znaleźć można na całym świecie, w licznych autoryzowanych sklepach rowerowych. Jednym z nich jest sklep BikeSalon, którego ofertę znajdziecie tutaj: http://www.bikesalon.pl/trek