Rowery miejskie są ostatnimi czasy jednymi z chętniej kupowanych. Zdaje się, że pokonały nawet popularne rowery górskie i crossowe. Teraz każdy chce pokazać się na holenderce w stylu retro. Gazelle to marka specjalizująca się właśnie w jednośladach tego typu, a miejscem jej działalności jest Holandia.

 

Holenderska wizja poruszania się na dwóch kółkach daje się streścić w trzech słowach: spokojnie, bezpiecznie i komfortowo. Tam rower służy do poruszania się po mieście – jako wygodny, tani i bezpieczny środek transportu. I u nas podobna filozofia staje się, można powiedzieć, modna. Wzrost zainteresowania ekologią i zdrowym stylem życia skłania nas do poszukiwania mądrych rozwiązań. Stąd chyba taki boom na rowery miejskie.

 

Rower miejski jest to zwykle dość dużych gabarytów jednoślad o charakterystycznej konstrukcji ramy i kierownicy, w stylu retro. Jeździmy na nim w wygodnej wyprostowanej pozycji Na wyposażeniu holenderki znajdują się zwykle kosze, światełka, błotniki, dzwonki i wszystko, co może być przydatne do jazdy po mieście.

 

Wśród rowerów miejskich prym wiodą właśnie rowery Gazelle. Producent specjalizuje się w jednośladach miejskich, klasycznych, lifestylowych i specjalnych – dostosowanych do wyjątkowych potrzeb użytkowników.

 

Rowery Gazelle nie nalezą do tanich, natomiast cechują się naprawdę solidnym wykonaniem, przy użyciu najlepszych, wysokiej jakości części i podzespołów. Producent dba również o stronę wizualną, proponując liczne stylizowane modele niczym ze starych filmów, zachwycające niebanalnym wyglądem, kolorystyka i starannym wykończeniem.

 

Jeśli zatem szukasz roweru do poruszania się po mieście, rowery Gazelle będą propozycją dla Ciebie. Z oryginalną holenderką będziesz podróżował wygodnie – i bez wątpienia zwrócisz na siebie uwagę.