Rowerki biegowe PUKY, o których już mogliście tu przeczytać, są doskonałym sposobem na rozpoczęcie rowerowej przygody. Dziecko, które potrafi siadać, może się powolutku oswajać z rowerkami. Do tego celu najbardziej użyteczne będą rowerki My First Puky, które zaprojektowano tak, by były idealne na sam początek z przygodą w rozwijaniu własnej motoryki.

Rowerki dla maluchów

W kolejnym kroku dziecko może przesiąść się z czterokołowego pierwszego PUKY na dwukołowy rowerek biegowy. Rowerek biegowy to krok do pełnego opanowania poruszania się na rowerze, a jednocześnie dobre uzupełnienie hulajnogi. Dzięki temu, że siodełko i kierownicę można regulować, rowerek biegowy będzie służył przez lata. Choć w ostatnim okresie jego funkcje będą raczej pomocnicze.

Kolejnym krokiem (a często pierwszym) jest trójkołowy rowerek. Dziecko może na nim opanować kierowanie rowerkiem, hamowanie i pedałowanie do tego stopnia, że będzie mogło samodzielnie pokonywać niewielkie dystanse. Trójkołowe rowerki PUKY zostały wyposażone w wygodny drążek dla rodziców, za pomocą którego można pchać rowerek ze zmęczonym pasażerem, lub bez niego.

Oferta PUKY dla dzieci, które skończyły 4 lata

Dla dzieci, które skończyły 4 lata, stworzono dwukołowe rowery. Na nich dziecko może nauczyć się jazdy w pełni. Wyposażone w niską ramę są przystosowane do wygodnego wsiadania i zsiadania.

Po tych etapach nauki, starsze dzieci, które skończyły 6 lat, mogą wsiąść na rowery przeznaczone dla ruchu ulicznego. Takie rowery PUKY mają bardzo duże możliwości regulacji kierownicy i siodełka, dzięki czemu dziecko może się nimi cieszyć przez długie lata.

Dlaczego rowerki PUKY?

Przede wszystkim dlatego, że zostały skonstruowane tak, żeby dziecko mogło uczyć się jazdy komfortowo i bezpiecznie. Wszystkie rowery tej marki poddawane są regularnym testom, które są bardziej restrykcyjne niż wymagają tego wszelkie normy. Kolejnym argumentem „za” jest pięcioletnia gwarancja, która przenosi się na kolejnych właścicieli rowerów. Poza tym bardzo często możliwa jest naprawa pogwarancyjna, więc ogromną zaletą w PUKY jest to, że nawet dziś można kupić części zamienne do rowerków wyprodukowanych 15 lat temu.