Rowery MTB ciągle należą do najchętniej wybieranych jednośladów. Dobrze radzą sobie w trudnym terenie. Niestraszne im górskie wycieczki, błoto, piach i deszcz. Ważna jest jednak jakość pojazdu. Na co zwracać uwagę przy zakupie, ile wydać na „górala” i jak dobrać go stosownie do swoich potrzeb?

 

Oczywistym jest, że inny rower górski kupi osoba jeżdżąca często i w trudnym terenie, inny zaś wybierze amator weekendowych wycieczek po lesie. Rower MTB rowerowi MTB nierówny. W zależności od ceny czy marki, poszczególne modele bardzo się różnią. Nie zawsze potrzebny nam będzie taki z najwyższej półki. Jak zatem dokonać słusznego wyboru?

 

Jeśli Twoje wymagania nie są bardzo wysokie i szukasz jedynie jednośladu na rodzinne wycieczki, wystarczy jeśli kupisz rower górski za około 1100-1500 zł. Jest to standardowy przedział, w którym mieszczą się już pojazdy przyzwoitej jakości. Warto wybrać znanego producenta, jak Merida, Wheeler czy KTM, nawet jeśli zdecydujesz się na prosty model. Jeśli chcesz zejść z ceny, możesz wybrać np. dobrego producenta polskiego. Nie schodź jednak poniżej kwoty 700 zł.. Za takie pieniądze nie kupisz raczej niczego porządnego. Chodzi zaś o to, by rower był wystarczająco solidny.

 

Powyżej kwoty ok. 2000 zł zaczynają się rowery górskie lepiej wyposażone, z hamulcami tarczowymi, dostosowane do jazdy w trudnym terenie. Jeśli wydasz 2500, kupisz już rower górski do zadań specjalnych.

 

Zawsze warto patrzeć na markę. Nie warto zaś przy wyborze przykładać większej wago do dodatkowego wyposażenia. To zawsze możesz dokupić później. Nie daj się skusić kolorowym dodatkom i fajerwerkom. Niezależnie od tego, jak bardzo zaawansowanego roweru szukasz, postaw przede wszystkim na jakość i solidność.