przyczepki roweroweKiedyś dobre przyczepki rowerowe były abstrakcją, więc wybór pomiędzy nimi, a sakwami, w ogóle nie istniał. Dziś wszystko się zmieniło, ponieważ wraz z projektem Extrawheel sprzed kilku lat zaczęto produkować modele jednokołowe, zapewniające komfort transportu przy jednocześnie dużej pojemności.

W związku z tym dylemat jest naprawdę spory, tym bardziej gdy mówimy o najlepszych produktach z jednej i drugiej strony. Spróbujmy jednak to wszystko porównać. Otóż przyczepki rowerowe zmieszczą więcej, zapewnią większą stabilność, polepszą żywotność tylnej opony, zwiększą przyczepność do podłoża (co jest ważne przede wszystkim podczas stromych zjazdów w dół), poprawią jakość hamowania, a także będą łatwiejsze w transporcie ręcznym (stanowiącym nieodłączny element kilkudniowych wypraw).

 

Jeśli mamy zaś na myśli sakwy, tu przede wszystkim liczy się objętość całego roweru, a także pojemność, którą można regulować. Po co robić z roweru ciężarówkę, skoro do dyspozycji mamy na przykład dwie sakwy i chcemy pojechać na kilka dni, prawda? No właśnie.

 

Oczywiście tu jesteśmy na etapie teoretyzowania, bo tak naprawdę liczy się praktyka. Zanim zatem zdecydujemy się na jedno lub drugie z powyższych rozwiązań, konieczne będzie przejechanie się na jednym i drugim. Oczywiście nie ma możliwości wyruszenia w dłuższe trasy, ale większość sklepów proponuje zazwyczaj próby u siebie. W ten sposób przynajmniej wyczujemy, czy jedno lub drugie z owych rozwiązań będzie nam bliższe, czy dalsze. Zawsze można też sięgnąć do Internetu i poczytać o tym, co myślą na ten temat fora dyskusyjne.