Każdy rodzic marzy o tym, by jego pociecha była aktywna i zdrowo się rozwijała. W tym celu już od najmłodszych lat wykorzystuje się maty edukacyjne i zabawki poprawiające koncentrację czy wyobraźnię malucha, wpływając jednocześnie na prawidłowy rozwój umysłu oraz zdolności motorycznych.

Wielu rodziców może nie zdawać sobie sprawy z tego, że doskonałym „narzędziem”, które może wpływać na zdrowy rozwój dziecka jest rowerek biegowy. Pośród wielu producentów, podejmujących się zaprojektowania rowerka bezpiecznego i zdrowego dla małego dziecka, od lat, na czele stoi niemiecka firma PUKY, której główną specjalizacją są jednoślady dla najmłodszych.

PUKY

Rowerek biegowy PUKY LR M jest doskonałym przykładem połączenia pasji i inżynierii w stworzeniu rowerka, który nadaje się do użytku dziecięcego już od drugiego roku życia. Ten model, który jest jednym z licznych oferowanych przez firmę, zalecany jest dla dzieciaków, których noga w bucie jest dłuższa niż 30 cm, a stosowane w nim autorskie rozwiązania pozwalają wyróżnić rowerek na tle innych konkurencyjnych rowerków biegowych.

PUKY od wielu lat zajmuje się projektowaniem i produkcją rowerków dla dzieci, w swojej rodzimej fabryce w Niemczech, gdzie może sprawować pieczę na każdym etapie produkcji, aby mieć pewność, że rowerki trafiające na rynek są w pełni sprawne i bezpieczne. Co zatem wpływa na bezkonkurencyjną jakość rowerków PUKY? Sprawdźmy.

puky

RAMA Z PROFILEM

Dzięki nisko poprowadzonej ramie, wykonanej z wysokiej jakości stali, maluch może bez problemu, samodzielnie wsiadać i zsiadać. Jest ona ponadto poprowadzona w taki sposób, by możliwe było ułożenie pomocnej i stworzonej na potrzeby PUKY podpórki na nóżki dziecka.

Dokładając wszelkich starań ku jak najlepszemu zabezpieczeniu malucha na rowerku, jego rama zachowuje stałą szerokość niemal na całej swojej długości, dzięki czemu dziecko uniknie obijania nóżek o tylny widelec podczas odpychania się od ziemi. Ważnym elementem samej ramy jest również jej nisko osadzony środek ciężkości, dzięki czemu łatwiej jest dziecku utrzymać równowagę oraz podniesienie z ziemi rowerka.

 

WYGODNA KIEROWNICA

Kierownica w modelu PUKY LR M regulowana jest na wysokości od 41 do 50 cm co ułatwia dopasowanie jej indywidualnie do potrzeb dziecka. Mechanizm sterujący obraca się dzięki łożyskom kulowym, co znacząco wpływa na jakość i płynność sterowania. Dla bezpieczeństwa malucha, na środku zamontowana jest również miękka poduszka ochronna. Zakończenia kierownicy zabezpieczone są poszerzonymi chwytami, które nie tylko zapobiegają ześlizgiwaniu się dłoni, ale i chronią przed obiciami.

 

SIODEŁKO DO REGULACJI

Miękkie i wygodne siodełko w rowerku biegowym PUKY reguluje się na wysokości od 30 do 40 cm i można je łatwo wyregulować kluczem imbusowym.

 

KOŁA I OPONY

Wyposażone w piankowe opony o gładkim bieżniku i obracające się na maszynowych łożyskach, które doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzu mieszkania, jak i na zewnątrz podczas rodzinnych spacerów czy wypoczynku na działce.