W dzisiejszym wpisie pokusimy się o ocenę produktów znanej marki Uxev. Kaski tego producenta należą bodaj do najpopularniejszych i słynących z najlepszej jakości. Czy słusznie? Czym różnią się od konkurencyjnych i czym zasłużyły na tak przychylne opinie? Zapraszamy do lektury.

 

Kask jest niezmiernie ważnym elementem wyposażenia. Pisaliśmy o tym już niejednokrotnie – i będziemy powtarzać z uporem. Chyba każdy rowerzysta naprawdę zaprawiony w bojach był niejednokrotnie świadkiem bądź uczestnikiem sytuacji ryzykownej. Najgroźniejsze są zaś urazy głowy, lekceważenie kasku jest więc nieuzasadnione.

 

Ten jednak, aby właściwie spełniał swoją rolę i gwarantował maksimum bezpieczeństwa, powinien być dobrej jakości. Tanie kaski bywają wykonywane z tworzyw, które nie są w stanie wytrzymać mocniejszego uderzenia. Mogą też nie zapewniać właściwej amortyzacji, przez co mózg, nawet gdy głowa będzie osłonięta, może być narażony na wstrząs. Kaski rowerowe Uvex, podobnie jak inne, markowe, przechodzą szczegółowe testy, zanim zostaną dopuszczone do użytku. Z tego powodu są pewniejszym wyborem.

 

Dobry kask będzie nie tylko bezpieczniejszy. Różnicę zauważymy również, a może przede wszystkim, w kwestii wygody jego użytkowania. Kaski rowerowe Uvex i inne porządne wyroby są dokładnie wykończone. Nie ma więc ryzyka, że niewygodne zapięcie zacznie nas uwierać, bądź że wnętrze kasku nie będzie w pełni komfortowe.

 

Kaski rowerowe Uvex posiadają też więcej otworów wentylacyjnych i są projektowane z uwzględnieniem dopuszczania powietrza oraz potrzeb osoby wykonującej wzmożoną aktywność fizyczną. W tym przypadku marka rzeczywiście ma znaczenie i o ile kask niemarkowy może okazać się nie najgorszym wyborem, o tyle kask Uvex dam nam już niemal pewność.