Ochrona głowy jest niezmiernie ważna podczas jazdy na rowerze, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Malucha jednak często ciężko jest przekonać do noszenia kasku. Firma Uvex robi wszystko, aby to ułatwić.

Wypadki, w trakcie których dochodzi do urazów głowy, są zdecydowanie najbardziej niebezpieczne. Konsekwencje są wyjątkowo groźne szczególnie w wieku dziecięcym, kiedy czaszka nie jest jeszcze do końca ukształtowana i ciągle rośnie. Z tego powodu mamy obowiązek zapewnić dziecku ochronę główki i wyposażyć je w kask.

Maluchy bardzo często jednak niechętnie podchodzą do jego zakładania. Nie jest wygodny, krępuje ruchy, wzmaga pocenie i robi śmieszne wrażenie. Takie argumenty może podawać nasz podopieczny, aby wykręcić się od przykrego obowiązku. Jeśli jednak kask jest właściwie zaprojektowany, z uwzględnieniem dziecięcych potrzeb, nie powinien w niczym przeszkadzać, a jeśli dodatkowo będzie ozdobiony wizerunkami postaci z bajek i innymi kolorowymi obrazkami, będzie zachęcał do noszenia samym wyglądem. Tak właśnie są projektowane kaski rowerowe Uvex.

Są one przede wszystkim lekkie i wygodne. Posiadają możliwie najwięcej otworów wentylacyjnych. Kaski rowerowe Uvex mają również wygodne, nieobcierające zapięcia oraz miękko wykończone wnętrze. Wszystko po to, aby nic nie przeszkadzało maluchowi w zabawie.

Kask to ważny zakup. Jeśli chcesz, aby dziecko używało go za każdym razem, zabierz je ze sobą do sklepu i pozwól wybrać. Być może jego uwagę przykują właśnie kaski rowerowe Uvex. Nie będzie w tym nic dziwnego.